Rekreacja

  Pobyt w Bzach i Magnoliach łączy się z ogromnymi możliwościami aktywnego spędzania wolnego czasu.  Pojezierze Drawskie zapewnia gościom różnorodne atrakcje i nie pozwala się nudzić.
Liczne leśne drogi, pagórkowaty teren pojezierza, to wspaniałe warunki dla nordic walkingu i wycieczek rowerowych. Do dyspozycji gości - gratisowo, mamy 4 rowery dla dorosłych i dzieci.
Amatorzy wędkarstwa mogą korzystać z licznych pobliskich jezior : Komorza, Lubickiego Wielkiego, Rakowskiego, Drawsko ale przede wszystkim z jeziora Karsie, które jest do wyłącznej dyspozycji gości Bzów i Magnolii.

    Pasjonaci kajakarstwa mogą korzystać z licznych szlaków kajkowych, ze szczególnym uwzględnieniem spływu Piławą, poprzez Zalewy Nadarzyckie i Drawą, gdzie pływał Jan Paweł II ( początek spływu w Drawsku ).  Na miejscu polecimy Państwu firmy, które organizują spływy.

     W czasie pobytu w sierpniu konieczne jest odwiedzenie Wrzosowisk Kłomińskich, które są unikatowym obszarem nie tylko w Polsce ale i Europie.

    W okresie zimowym, przy sprzyjających warunkach pogodowych jest możliwość zorganizowania kuligu wraz z ogniskiem.
    
    W czasie wycieczek, nie jest rzadkością spotkanie dzików, jeleni, saren, lisów,  bobrów, czy jenotów.  W okresie letnim lasy pełne są grzybów, a znalezienie pięknych borowików wcale nie jest wielkim wyczynem. 

    Wypoczywając na terenie siedliska mogą Państwo rozegrać mecz w piłkę nożną lub siatkową, oraz uprawiać akrobacje na dużej trampolinie.
Miłośnicy bardziej stacjonarnego wypoczynku, mogą skorzystać z dobrze zaopatrzonej wiaty grillowej ( grill murowany, maszynka elektryczna, czajnik ) albo upiec kiełbaskę na ognisku. Korzystając z wiaty grillowej konieczne jest korzystanie z jednorazowych sztućców, talerzy, kubków, itd ).